Ako si vybrať autonómny kanalizačný systém

V mnohých súkromných domoch pripojenie k centrálnemu kanalizačnému systému neexistuje. Aby však ľudia nestratili všetky výhody civilizácie, vytvárajú si autonómne kanalizačné systémy svojpomocne. Najčastejšie je to septik – nádrž, do ktorej odteká voda z celej domácnosti. V závislosti od modelu môže celá jeho konštrukcia fungovať ako zásobník alebo filter odpadových vôd. Takéto žumpy v každom prípade chránia pôdu pred znečistením a udržiavajú ekologickú čistotu lokality. V tomto článku sa naučíte, ako si vybrať to najlepšie zariadenie.

Ako si vybrať autonómny kanalizačný systém
Ako si vybrať autonómny kanalizačný systém (Foto: dobrezumpy.sk)

Typy septikov pre súkromné domy

V závislosti od umiestnenia a tvaru septika sú často tieto nádrže horizontálne a vertikálne. Prvou je nádrž s niekoľkými sekciami. Takéto zariadenia sú vhodné na inštaláciu v oblastiach s vysokou úrovňou podzemnej vody, no vyžadujú si veľkú plochu zeme a menšiu hĺbku jamy. Druhý pohľad vyzerá ako sud s poklopom. Inštalácia takejto kvalitnej žumpy z Prešova si naopak vyžaduje menšiu plochu, ale dostatočne hlboký základový otvor.

Podľa typu usporiadania komôr existujú povrchové a podzemné čistiarne odpadových vôd. Inštalácia prvej si vyžaduje minimálne finančné náklady a čas. Takéto septiky sú vynikajúce pre malé množstvo odpadovej vody. Skladajú sa z jednej alebo viacerých komôr a sú postavené na princípe modulárneho systému. Sú skvelé pre klasické súkromné domy s celoročným využitím.

Aká je starostlivosť o takéto zariadenie?

Takéto zariadenia sú utesnené nádrže, v ktorých sa hromadí odpadová voda. Po úplnom naplnení nádrže je potrebné odtekajúcu vodu prečerpať pomocou žumpového stroja na ďalšie zneškodnenie.

Odpadové systémy môžu mať rôzne kapacity: od 1 do 40 metrov kubických. Niektoré modely sú vybavené špeciálnymi snímačmi, ktoré indikujú plnosť septiku, ako aj výstuhami pre zvýšenie sily.

Žumpy z Michaloviec sa odporúča inštalovať v oblastiach, ktoré nie sú určené na celoročné bývanie, napríklad v súkromnom sektore letnej chaty alebo v súkromných domoch s malým priemerným denným objemom odtoku. V každom prípade majú svoje

výhody:

  • jednoduchosť použitia a inštalácia;
  • septik zabraňuje kontaminácii pôdy;
  • dlhá životnosť;
  • trvanlivosť dizajnu.

nevýhody:

  • keď sa naplní, je potrebné nádobu vyčistiť;

Ak vám z akéhokoľvek dôvodu nie je umožnené sa pripojiť na zdroj verejnej kanalizácie, toto riešenie je najlepším spôsobom, ako mať kvalitný odpad a pritom neznečisťovať prostredie.

Text:PR

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!